5 توصیه قبل از خرید عینک آفتابی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 خرداد 1395 در ساعت 16 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

5 توصیه قبل از خرید عینک آفتابی

استفاده از عینک آفتابی اصل راهی بسیار مطمئن برای در امان ماندن چشمانمان در برابر اشعات مضر و تولید شده توسط نور خورشید میباشد.

1.اندازه ی عینک آفتابی

قالب عینک آفتابی بسیار نقش مهمی در عبور نور به داخل چشمانمان دارد.بدین صورت که  اگر عینک آفتابی کوچکی به چشمانمان بزنیم در اطراف آن نور به چشمانمان میرسد.عینک آفتابی به مردمک چشم دستور میدهد که نور اضافی به داخل وارد نمیشود و مردمک چشم با خیال راحت دریچه ی خود را باز کرده که با آرامش در جستجوی نور باشد.

عینک آفتابی

در این حین در اطراف عینک آفتابی نوری غیر مستقیم به چشمانمان برخورد میکند که ممکن است آسیبی جدی به آنها وارد کنند.استاندارد اندازه عینک آفتابی از زیر ابرو شروع شده و تا نزدیکی گونه ها ادامه خواهد داشت.

2.عینک آفتابی استاندارد بگیرید

نور خورشید دارای اشعه ماوراء بنفش بوده و مهمترین علتی که ما از عینک آفتابی استفاده میکنیم همین است.لنز عینک آفتابی باید تا حدود بسیار زیادی از ورود این اشعات به چشم جلوگیری کند.بنابراین استانداری را برای تولید کنندگان  عینک آفتابی اصل مشخص کرده اند.

عینک آفتابی

یکی از این استانداردها این است که شیشه عینک آفتابی از ورود  99 الی 100 درصد اشعات ماورائ بنفش جلوگیری کنند.استاندارد بعدی : دارای محافظ UV 400  باشند بدین صورت که از عبور نور تا 400 نانومتر اشعه ماورائ بنفش جلوگیری میکنند و به هیچ وجه هیچ اشعه ای به چشمان ما اصابت نخواهد کرد.در زمان خرید عینک آفتابی حتما به این نکته توجه داشته باشید که برچسب UV 400  را داشته باشد.

عینک آفتابی

3.عینک آفتابی با رنگ عدسی مناسب بگیرید.

عینک آفتابی از عدسی هایی با رنگ متفاوت تولید میشود.قسمتی از شیشه ی عینک که میتواند جلوی اشعه ماورائ نفش را بگیرد شفاف است.این بدان معناست که هر چه تیره تر بودن عینک آفتابی تاثیر بسیار زیادی ندارد.

عینک آفتابی

انتخاب رنگ مناسب عدسی عینک آفتابی تاثیر بسیار زیادی در تشخیص رنگها دارد.شیشه های قهوه ای و دودی و سبز در تشخیص رنگ ها بیشتر به کمکمان می آیند.و در تشخیص رنگ ها کمتر دچار اشتباه میشویم.در صورتی که استفاده از عینک آفتابی با شیشه رنگ قرمز و زرد و... تغییرات بسیار زیادی در رنگ ها ایجاد کرده و برای مثال در تشخیص تابلوهای راهنمایی و رانندگی دچار دوگانگی شده و ممکن است عواقبی جبران نشدنی برای شما به بار آورد.

4.کیفیت عینک آفتابی را در نظر بگبرید.

از خرید عینک آفتابی از دستفروشان و فروشندگان نا معتبر خود داری کنید.شما برای سلامتی چشمان خود از عینک آفتابی استفاده میکنید.اگر از عینک آفتابی ارزان قیمت و تقلبی استفاده کنید سلامتی چشمان خود را در خطر انداخته اید.زیرا اینگونه اجناس استانداردی نداشته و از کیفیت بسیار پایینی برخوردار میباشند.

عینک آفتابی

شاید با خرید عینک  آفتابی تقلبی در پول خود صرفه جویی کنید اما در این حین سلامتی چشمان خود را به خطر خواهید انداخت.در حین انتخاب عینک آفتابی آنرا به چشمان خود زده و به لبه دیوار یا میزی نگاه کنید و سر خود را بصورت عمودی بالا و پایین کنید.دقت کنید که نباید تصویر موج دار باشد.

5.عینک آفتابی با کیفیت بدنه مناسبی خریداری نمایید

اگر از فروشگاه عینک آفتابی اصل –عینک آفتابی خود را تهیه نمایید بی شک اجناس آنها دارای استاندارد و از بهترین مواد تهیه شده است.

عینک آفتابی

سعی کنید عینک افتابی استفاده کنید که در صورت زدن آن به چشم –تکیه گاه آن بینی و گوشهای شما را آزار ندهند و دارای سطحی بسیار صاف و یکدست باشند.

در مقالات بعد شما را با انواع عینک آفتابی و برندهای معتبر عینک 

با تشکر از همراهی شما

 

 5 توصیه قبل از خرید عینک آفتابی | نکات قبل از خرید عینک آفتابی | خرید عینک آفتابی اصل | نکات مهم زمان خرید عینک آفتابی | عینک آفتابی اصل | سایز عینک آفتابی | عدسی عینک آفتابی | استاندارد عینک آفتابی 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :