مضرات عینک آفتابی تقلبی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 خرداد 1395 در ساعت 15 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

مضرات عینک آفتابی تقلبی : دلیل استفاده از عینک آفتابی این است که با وجود اشعه ماوراء بنفش و شدت نور آفتاب صدمه ای بر چشمانمان وارد نشود.

عینک آفتابی که دارای استاندارد های مشخصی نباشد و قوانین ساخت در آن رعایت نشده باشد نه تنها از آسیب رساندن نور آفتاب جلوگیری نمیکند بلکه ممکن است صدماتی جدی و جبران ناپذیری  به چشمان شما وارد کند.همانطور که در مقاله قبل در مورد عینک آفتابی اصل و ویژگی عینک آفتابی اصل توضیح دادیم عینک آفتابی اصل هم باید استانداردهای مشخصی داشته باشد و کورد استفاده قرار بگیرد.همانطور که برای جلوگیری از آسیب نور آفتاب به پوست خود از کرم های ضد آفتاب استفاده میکنیم باید چشمان خود را نیز در برابر این آسیب ها در امان نگه داریم.

چشمان ما قابلیت منحصر به فردی دارد و در برابر نور شدید مردمک آن جمع تر میشود که نور کمتری را جذب کند و از آسیب رساندن به آن جلوگیری کند.عینک آفتابی اصل از استاندارد  uv 400   برخوردار است که از ورود اشعه های مضر به  چشمان جلوگیری میکند. زمانی که عینک آفتابی غیر اصل را بر چشمان خود میزنیم به چشمان خود دستور میدهیم که از نور زیاد خبری نیست و مردمک چشمان ما باز شده و برای دید بیشتر و نور بیشتر آماده میشود در حالی که عینک آفتابی تقلبی استانداردuv 400  در آن به کار نرفته و تمامی اشعه های مضر آفتاب با بیشترین شدت و با مردمک باز وارد چشمان ما میشود.یکی دیگر از مضرات عینک آفتابی تقلبی داشتن وجود موج های بسیار کوچکی در عدسی آنها میباشد که باعث مشکلات فراوانی برای چشمان شما میشود.

در طی تحقیقات انجام شده در استفاده از عینک آفتابی غیر اصل آسیب هایی از جمله سر درد , خارش و سوزش چشم , خشکی چشم و...  برای استفاده کنندان ایجاد شده.

ممکن است از نظر ظاهری تمامی عینک آفتابی اصل و تقلبی شبیه به همدیگر باشند اما فراموش نکنید که دلیل استفاده از عینک آفتابی سلامتی چشمانمان است و اگر استاندارد های  کافی را نداشته باشند مضر و بسیار خطرناک میباشند.

 

اگر به سلامت چشمان خود اهمیت میدهید از عینک آفتابی اصل استفاده کنید.برای اطلاعات بیشتر درمورد انواع عینک آفتابی و چگونگی تشخیص عینک آفتابی اصل سایر مقالات ما را مطلعه نمایید.با تشکر

با آرزوی سلامتی برای شما

 

مضرات عینک آفتابی تقلبی | معایب استفاده از عینک آفتابی تقلبی | روش تشخیص عینک آفتابی | تفادت های عینک آفتابی اصل و عینک آفتابی تقلبی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :